724 888 988 Po-Pá 8.00 - 16.30 hod.

Digestoře Elica ... tichá elegance! Tradice a kvalita

Značka ELICA sice vstoupila na náš trh poměrně nedávno, s digestořemi této renomované značky se však můžete setkávat už řadu let. Až do poloviny devadesátých let totiž Elica prodávala s vlastním logem jen 20 procent produkce, zbylých 80 procent představovaly digestoře, vyrobené pro světové specialisty na bílou techniku a kuchyňské přístroje. Není proto tajemstvím, že právě ELICA je významným dodavatelem digestoří pro WHIRLPOOL. Tyto značky uzavřely v letošním roce kontrakt za 240 milionů EUR.
Sama ELICA o sobě jen lakonicky tvrdí: "Můžeme pouze konstatovat: Jsme hlavním světovým výrobcem digestoří." Aby ne! Za posledních 30 let se 26 milionů rodin na celém světě rozhodlo právě pro koupi digestoří ELICA.

Nejmodernější technologie

Digestoře ELICA jsou dekorativní odsavače par. Zákazníkovi poskytují kombinaci kvalitních materiálů a citu pro design. Ideální skloubení estetiky s technologií, s jejich mimořádnou výkonností a elegancí mění kuchyň v příjemné prostředí. Digestoře dle místních podmínek po zabudování mohou pracovat jak v odtahové verzi (nasávané páry jsou odváděny pomocí odtahového potrubí ven z místnosti), tak ve verzi cirkulační (nasávané páry jsou přečištěny přes uhlíkový filtr a vráceny zpět do místnosti). Samozřejmě u obou variant jsou páry nasávány přes tukový filtr, který zachytí velké procento tuků (cca 70 procent).
Některé řady digestoří je rovněž možné zabudovat v provedení s externím motorem, kdy je digestoř dodávána pouze s ovládáním a osvětlením a motor je zabudováván "mimo" např. na fasádě, pod střechu, v podkroví. Tento motor má vysoký výkon (cca 1000m3/h) a digestoř s externím motorem může pracovat pouze v odtahové verzi. Technické pojmy jako samozhášecí plasty, optimalizovaný odtahový systém, temperované sklo, systém zvukové izolace, 3D SMART, sensor AST, jsou dnes u značky ELICA naprostou samozřejmostí.

Elegance

V nabídce jsou klasické a dekorativní digestoře - vestavné, komínkové ke stěně, ostrůvkové, rohové a rustikální. Jsou ukázkou nevšední čistoty tvaru založené na dokonalé geometrii. Kombinace nerezové oceli a skla nebo hliníku podtrhuje celkový kouzelný dojem. Rustikální digestoře jsou buďto přímo vyráběny výrobcem jako jeden komponent s vestavěným odsavačem, nebo je vyrábí výrobci kuchyňských linek spolu s kuchyní na zakázku a pouze nakupují od výrobců digestoří vestavný odsavač. Rustikální digestoř od výrobce je standardně dodávána v bílém provedení s dřevěným čelem v přírodním provedení - zákazník nebo kuchyňské studio, které je dodavatelem kuchyňské linky dodatečně namoří dřevěný rám dle designu kuchyně.

Špičkový design

Od roku 1998 ELICA spolupracuje se světovým designérem Davidem Lewisem, který vytvořil designové digestoře pod názvem "Elica by David Lewis". Provokující v linii a tvaru, inovační v provedení, to jsou nejvýraznější znaky těchto produktů. Najdete zde netradiční tvary digestoří, které Vaši kuchyň nezapomenutelně vryjí do paměti všech, kteří ji navštíví.

Článek byl uveřejněn v časopise GRAND - BYDLENÍ.                                                  http://www.elica.it/